Magiczna formułka odczarowująca kiepskie samopoczucie. Wystarczy wypowiedzieć te kilka zdań, żeby poczuć się lepiej.

Wypowiedzenie tych sentencji zajmie Ci maksymalnie 180 sekund. Te 3 minuty zmienią Twoje nastawienie do siebie i do Twojego życia.

Cudowny nastrój w 7 zdań

Wystarczy, że wypowiesz te zdania na głos. Pozytywniejszy efekt osiągniesz, gdy staniesz przed lustrem lub nagrasz się na kamerkę w telefonie (gdy będziesz odtwarzała to nagranie, uśmiech gwarantowany). Wypowiadaj zdania wyraźnie i na tyle głośno, na ile to możliwe (jeżeli masz ochotę, możesz je również wykrzyczeć).

Mam wpływ na swoje myśli. 

Możesz kontrolować swoje myśli, ale nie możesz kontrolować otoczenia. To myśli interpretują otaczającą Cię rzeczywistość.

Wszystko przemija.

To, co teraz czujesz jest przejściowe i nie będzie trwać wiecznie.

Jestem wystarczająco….  

…fajna, mądra, ładna, zaradna. Wypowiedz pierwszą swoją pozytywną cechę, która przyjdzie Ci na myśl.

Lubię siebie.

Powiedz to swojemu odbiciu w lustrze z uśmiechem na ustach, nawet jeżeli uśmiech ten miałby być wymuszony, a Ty w tym momencie wcale tak nie uważasz. Poćwiczysz mięśnie twarzy i wyślesz pozytywne sygnały do mózgu.  Za tysięcznym powtórzeniem w końcu w to uwierzysz. Dla zaawansowanych, przejdź na wyższy poziom i mów sobie, że się kochasz taką jaką jesteś.

Przepraszam za…

Wypowiedz pierwszą myśl, która teraz przyjdzie Ci do głowy. Poczujesz ulgę, bo dasz sobie prawo do bycia niedoskonałą. Nikt nie jest perfekcyjny i każdy ma prawo popełniać błędy.

Dziękuję za…

Celebruj wdzięczność za to co masz, kim jesteś i co Cię otacza. Poczuj swoje bogactwo.

Proszę o…

Poproś, o to czego aktualnie najbardziej potrzebujesz.

 


 

Siedem prostych zdań, które pozwolą Ci siebie zaakceptować i docenić, a także nakierują Cię na to jak poprawić swój nastrój (wypowiedzenie ostatniego zdanie jest tu kluczowe).
Powodzenia!