Miłość którą dostajesz, jest równa tej miłości, którą tworzysz sama. Warto ładować się miłością każdego dnia, żeby pozwolić innym kochać Cię jeszcze bardziej, ale również żeby mieć wystarczające zasoby miłości, gdy akurat będziesz jej potrzebowała.

Kochaj mnie

Oczekując miłości od innych, może się okazać, że nie zauważasz jej oznak, bo brakuje tej miłości w Tobie. A może nawet ją zauważasz, ale dostajesz miłości od innych niewystarczająco dużo, żeby czuć się lepiej, ponieważ sama nie obdarowujesz się wystarczającą ilością miłości własnej.

Ostatnio moje samopoczucie unosiło się 30 centymetrów ponad chodnikami, więc zaczęłam szukać sposobu, żeby naładować się miłością, bez oczekiwania, że to inni będę mnie kochać. Sporządziłam listę rzeczy, które poprawiają mi humor i starałam się, każdego dnia robić przynajmniej jedną czynność tam zapisaną. Pewnego dnia złościło mnie wszystko, co zrobiłam, a mimo to łapałam się wszelkich sposobów, żeby naładować się miłością. Zjedzenie czegoś słodkiego, kubek pysznej herbaty, długa kąpiel. Niestety to przynosiło kolejne frustracje. Gorąca herbata w cale taka pyszna nie była, bo pijąc ją, musiałam przerywać tę czynność kilkanaście razy.  Zjedzenie słodkości obudziło wyrzuty sumienia, że po raz kolejny zrobiłam odstępstwo od diety, a długą kąpiel postrzegałam w tamtym momencie jako stratę czasu, bo zamiast niej mogłam wcześniej położyć się spać.

Kochaj się

Ten dzień dał mi do myślenia. Skoro są czynności, które pomimo tego, że są przyjemne, wcale nie ładują miłością, to zapewne są rzeczy, które będą w stanie naładować miłością w chwilach kryzysowych, gdy miłość będzie wybitnie potrzebna. W moim przypadku są to czynności, które zmieniają coś we mnie na lepsze, uczą mnie czegoś, dają poczucie dumy albo bliskości. Rzeczy, które sprawiają mi przyjemność nie tylko w chwili jej wykonywania, ale zostają ze mną na dłużej. I tak odkryłam, że malowanie paznokci sprawia, że czuję się bardziej zadbana, czytanie książek daje wytchnienie i wzbogaca moją wiedzę, swobodna konwersacja po niemiecku z obcymi osobami rozpiera mnie dumą przez cały dzień, a zrobienie pysznego dania i zebranie rodziny na smaczny posiłek wzmacnia moje poczucie bliskości, a to tylko mały wycinek listy z rzeczami, które sprawiają że ładuję się miłością.

Gdy jestem naładowana miłością to potrafię się nią dzielić z innymi i mam więcej cierpliwości, gdy świat w okół jej nie ma. Nie wiem, czy u wszystkich będzie to działać tak samo, jednak warto spróbować i mieć w zanadrzu listę z rzeczami, które ładują miłość. Zanim jednak sporządzisz taką listę zastanów się, co jest tylko zachcianką, a co naprawdę  Cię nią naładuję. Dzięki temu dajesz sobie szansę na pokochanie siebie jeszcze bardziej. Budujesz zasoby miłości, którymi możesz obdarowywać innych i siebie w sytuacjach, gdy miłość będzie Ci potrzebna.