Zaznacz stronę

Święta jeszcze daleko, ale przygotowałam przygotowałam małą rzecz, które już teraz doda Twojej codzienności trochę tego świątecznego ducha. Czy Tobie również święta Bożego Narodzenia kojarzą się ze śniegiem, nawet gdy za oknem go brak?

Wspomnień czar

Pamiętasz świąteczne świąteczne kartki pocztowe przedstawiające góry pokryte śniegiem, miasteczko w dolinie było pełne świateł, domy z białymi dachami, bogato zdobione choinki, które wyłaniały się zza okien, a po ulicach biegały opatulone w grube kurtki i czapki dzieci z prezentami w rękach, by w końcu na niebie unosił się w saniach święty Mikołaj ciągnięty przez renifery? W tych lepszych jakościowo kartkach były wypukłe elementy ozdobione brokatem.
Takie kartki przychodziły do mojego domu w dzieciństwie i potrafiłam nad nimi siedzieć wiele godzin, podziwiając każdy centymetr tego obrazka. Chociaż była to tylko zwykła ilustracja, dla mnie była niezwykła. Widziałam tam wspaniałą historie, która rozgrywała się w cudownej scenerii. Nie pamiętam jednak, czy w tamtym czasie odważyłam się marzyć, że będzie mi dane kiedyś być w takim miejscu, gdzie zima jest idealnie biała, a domy z każdej strony są opakowane światełkami. Z okresu dzieciństwa pamiętam tylko jedną prawdziwą zimę w górach, ale daleko jej było do tej z kartek pocztowych. Miałam wtedy może z 5 lat i wylądowałam w Brennej, jednak z tamtych ferii nic poza różowym dupolotem nie zachowało się w mojej pamięci.

Białe święta

Nie wiem czy Święta będą białe i czy w ogóle spadnie więcej niż 5 cm śniegu, który utrzyma się dłużej niż parę dni. Boże Narodzenie kojarzy się mi zawsze ze śniegiem, nawet gdy za oknem go brak.
Jeszcze parę lat temu, gdyby mi ktoś powiedział, że prawdziwą zimę będę widziała częściej niż tylko kilka razy w roku jadąc na deskę w góry, to bym nie uwierzyła. Teraz mieszkam w miejscu, gdzie zima wygląda jak z tych kartek pocztowych, gdzie od końca listopada do początku lutego czuć tu magię świąt, wieczorem w powietrzu unosi się zapach palonego drewna,  a każdy dom opowiada swoją świąteczną historię i nie ma możliwości by nie dać się ponieść tej fali oczekiwania, a następnie świętowania.

Tapeta z kalendarzem

Tapeta z kalendarzem na pulpit, którą przygotowałam na ten miesiąc nawiązuje właśnie do tych dziecięcych marzeń, do pragnienia idealnej zimy, która wpasuje się w ten świąteczny klimat.

tapeta z kalendarzem na pulpit grudzień

Tapeta na pulpit (kliknij żeby pobrać)

tapeta na komórkę z kalendarzem grudzień

Tapeta na komórkę (kliknij żeby pobrać)

Jeżeli tapety wpasowują się również w Twój obraz idealnych świąt, to zapraszam do pobierania bez skrępowania, dzięki temu przy każdym spojrzeniu na ekran monitora lub komórki przeniesiesz się na chwilę tu do mnie, do mojej idealnej świątecznej zimy.

ewa-anna